яку температуру потрібно збивати

Лихоманка – це стан підвищеної температури тіла, що виникає внаслідок перемикання центру терморегуляції на більш високі значення. «Яку температуру треба збивати?» – питання, що турбує батьків малечі або хворого старшого віку. Треба знати – високі показники градусника – хоча і неприємна, але природна захисна реакція організму, що допомагає боротися з хворобою. Завдяки їй активується імунна система, збільшується вироблення антитіл і захисних клітин. Тому не завжди треба ковтати ліки, а слід почекати.

Яку температуру треба збивати дорослому, щоб не накоїти лиха

Шкоду організму наносить саме пропасниця. Передбачається, що вона виникає при показниках вище 38°С. Своєю чергою субфебрилітет виникає, коли значення вагаються між 37 і 38°С.

яку температуру потрібно збивати у дорослих

Яку температуру треба збивати дорослому – що важливо знати:

  1. Тривалість лихоманки може варіювати та залежить від недуги, яку вона супроводжує.
  2. Зазвичай, при вірусних або бактеріальних інфекціях патологічний стан може триматися кілька днів.
  3. Буває й так, що жар проходить вже через добу – наприклад, у разі операції з видалення зуба мудрості.
  4. Яку температуру потрібно збивати у дорослих? Не слід знижувати показники до того, як вони перевищить 38°C, оскільки це може порушити природні захисні механізми організму.
  5. Однак, коли ці значення швидко підвищуються і, наприклад, виникають судоми, слід вжити відповідних заходів щодо виправлення положення.
  6. Занадто висока або тривала лихоманка у людини може загрожувати здоров’ю, наприклад, призвести до зневоднення організму.

Збивати жар треба, щоб не спричинити порушення в роботі системи кровообігу та нервової системи. Під час лихоманки слід регулярно проводити вимірювання.

Яку температуру треба збивати дитині залежно від віку

Середні показники людини старшого віку становлять приблизно від 36,5°C до 37°C. Однак значення можуть змінюватись залежно від віку, фізичної активності, рівня стресу та інших факторів.

яку температуру потрібно збивати дитині

Яку температуру треба збивати дитині? Для відповіді потрібно спочатку знати норму залежно від віку:

  • Новонароджені (до 3 місяців). Цифри між 36,5 до 37,5°С вважаються нормою. Це період, коли організм лише вчиться регулювати внутрішню t. Новонароджені більш схильні до втрати тепла та перегрівання, тому необхідно особливу увагу підтриманню балансу.
  • Діти ясельного віку (від 3 місяців до 3 років). Показники вагаються від 36,0°С до 37,4°С. Це період, протягом якого в організмі поступово розвивається здатність до регулювання теплообміну. Дитині важливе середовище з відповідним режимом тепла та холоду.
  • Старший вік (від 4 років). Тут чіткіші межі – 36,0 – 37,0°С. У міру зростання здатність підтримувати постійну t стає схожою на параметри дорослих.

Варто наголосити – наведені вище значення є лише орієнтовними й можуть незначно змінюватись залежно від індивідуальних особливостей дитини. Яку температуру потрібно збивати дитині – краще вирішить педіатр, який чітко знає норми для різних вікових груп. Потрібно вчасно проводити моніторинг показників й повідомляти лікарю.

Яку температуру тіла потрібно збивати – ключові рекомендації

Гарячка виникає, коли значення градусника підіймаються вище за норму, характерної для даного віку та методу вимірювання. Яку температуру потрібно збивати у дорослих або немовлят? Зазвичай вважається, що лихоманка виникає, коли показники перевищують 38°C.

яку температуру тіла потрібно збивати

Що потрібно знати:

  • Дорослому шкодить температура вища за 38°C або, що вимірюється перорально.
  • Вважається, що лихоманка у немовлят та дітей раннього віку виникає, коли значення перевищують 37,5°C. При цьому вимірювання здійснювалось в області заднього проходу або паху.
  • У дітей старшого віку лихоманкою вважається такий стан, як й у дорослих.

Варто зазначити, що в різних місцях вимірювання температури можуть давати різні результати. Наприклад, температура, яка вимірюється в прямій кишці, зазвичай вище, ніж у ротовій порожнині. Тому важливо використовувати той самий метод для отримання послідовних результатів.

У старшому віці пропасниця зазвичай є симптомом застуди чи грипу. Дорослий пацієнт знає, коли в нього підвищена t і здатний сигналізувати про погане самопочуття. У випадку з дитиною потрібно бути дуже пильним. Поява лихоманки у новонародженого є показанням до термінового звернення до лікаря, який огляне дитину та виключить інфекцію. Також при підвищенні показників вище 40 градусів Цельсія, що зберігається протягом 5 днів поспіль, необхідно звернутися до фахівця. Яку температуру потрібно збивати дитині? У немовлят температура, що перевищує 38 градусів потребує особливої ​​уваги та призначення жарознижувальних препаратів для запобігання та виникненню небезпечних судом чи інших ускладнень.

Таблиця на додаток:

Вікова категорія Нормальна температура (°C) Температура, при якій потрібно збивати (°C) Додаткові зауваження
Новонароджені (до 3 місяців) 36,5 – 37,5 > 38,0 Звертатися до лікаря при температурі > 37,5°C
Діти ясельного віку (від 3 місяців до 3 років) 36,0 – 37,4 > 38,0 Звертатися до лікаря при температурі > 38,0°C
Діти старшого віку (від 4 років) 36,0 – 37,0 > 38,0 Звертатися до лікаря при температурі > 38,0°C
Дорослі 36,5 – 37,5 > 38,0 Звертатися до лікаря при температурі > 39,0°C або тривалій лихоманці
Старші люди 36,5 – 37,5 > 38,0 Звертатися до лікаря при температурі > 38,0°C, особливо при тривалих підвищеннях

Ці дані є загальними рекомендаціями. У разі сумнівів або ускладнень, завжди слід звертатися до лікаря.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *